Můj největší odpočinek

Abychom nebyli přesyceni technikou, rozhodl jsem se na chvíli odbočit od tématu. Měli bychom také své pracovní napětí / vypětí vypnout. Sám jsem se tolikrát přistihl, že i když mám volno, musím prostě koukat do notebooku a něco vymýšlet. Jiný mi slovy, člověk si prostě neodpočine. Přijde z práce, dělá zase práci. Kolikrát jsem se sám sebe ptal, jestli umím vůbec nějakým způsobem odpočívat. Abych pravdu řekl nedokážu to. Nevím jak. Když v klidu ležím, nudím se. Když beru notebook, pracuji :-D. A takto pořád dokolečka. Máte to tak i vy nebo jsem v této spirále sám?

Přiznám se, že jednou jsem opravdu dokázal vypnout a jedná se o paradox největši. Když jsem šel do nemocnice na jeden zákrok, byl to den stresu před operací, ale potom jsem si tu starost sestřiček a klid užíval…opravdu. Nikdy bych nevěřil jak postel může být pohodlná, svačinka, obídek, dobrá společnost. Prostě paráda. Měl jsem štěstí na spoluležící :-), kteří vyprávěli zážitky z cest, poté jsme se podívali na hokej. Co víc si přát. Dokonce a to jsem opravdu nečtenářský typ člověka, jsem si přečetl knížku. No knížku spíše takovou encyklopedii, ale berme to jako naučnou četbu :).

Žádná práce, žádný internet jen klid. Mohu Vám upřímně říci, že se mi od tama vážně nechtělo. Zvlášť když měli být poslední den na oběd plněné knedlíky a šulánky. Bohužel i přes mé intervece, mě vyhnali domů. Přišel jsem zdráv a odpočatý. Po zběsilé předzákrokové pracovní šílenosti, to byla vítaná změna. Dokonce mi i nevadilo do rozjetého vlaku naskočit. Proto si uvědomme, že odpočinek je naprosto klíčový a hlavně musí být proveden správně. Pro mě osobně není výlet, notebook ani jakákoliv jiná činnost dovolená. Je to povinnost. Nechci tím nikoho nabádat, aby navštívil na týden nemocnici to rozhodně ne, zdraví je prvořadé. Odpočívejte jak nejlíp umíte. Vyplatí se to!!