Jak jsem hledal webhosting pro Vaše / moje podnikání

Nazdar IŤáci. V nějakém tom blogu předtím jsme načali podnikání. Spíše jsem tak nahlas uvažoval jaká je realita a jaké představy nezasvěcených. A protože se jednalo podnikání, které souvisí s internetem nebo také e-shopem, souvisí s tím jeden základní aspekt. No nebudu Vás napínat jedná se o webhosting. Webhosting je totiž Váš nejcennější partner. Je třeba jej vybírat pečlivě tak, aby byl dostatečně spolehlivý, rychlý a levný.

Poslední slovíčko levný je takové magické uznávám. Nicméně levný hosting, může být pro Vás ten nejlepší webhosting vůbec.

Nízká cena totiž nemusí znamenat nízkou kvalitu hostingových služeb. Rozdíl v cenách je paradoxne vyšší než případné rozdíly kvality. Ale záleží…Máte-li v plánu webový projekt s náročnými skripty a s velkou náročností na odezvu serveru, vyplatí se Vám pouvažovat nad virtuální VPS serverem. Je to vlastně forma dedikovaného serveru. Akorát vlastní server nemáte. Jen vymezenou část výkonu. Pokud, ale očekáváte opravdu velký projekt e-shopu, travel portál apod., kde budete mít značný traffic, rozhodně pouvažujte nad dedikovaným serverem. Vyplatí se Vám. Bez řádného technického zázemí to neukočírujete. Navíc nestabilitu prezentace vyhledávače vážně nerady vidí a koneckonců Vaší koncový zákazníci také.

Nejlevnější webhosting v tomto případě opravdu nehledejte.

Pokud plánujete začínající e-shop jako 99% lidí, kde traffic bude malý, klidně si nějaký levný webhosting dopřejte. Ceny začínají někde kolem 25 korun i s DPH měsíčně, což si myslím, že má každý z nás v peněžence.

Webhosting má pak slušné parametry a minimální výpadky což je klíčové. Často máte možnost přímé instalace některých e-shopových systémů jako Opencart nebo Prestashop. Je to pro každého pohodlnější, leč já osobně si dopřeji přesně tu verzi, která je pro mě zajímavá.

Tato služba přímé instalace však není běžná. Musíte proto bedlivě hledat.

webhosting